2012. szeptember 2., vasárnap

Amikor minden megszűnik...

Vannak pillanatok az ember életében, amikor úgy érzi minden megszűnt körülötte. A világ is megállt, megy az úton, de nem érdekli, hogy jön egy autó. Sétál a viharban, óriási szélben a teste vacog, a lelke meg üres, mert valami elmúlt,
Beszélj róla, sokat beszélj! Nem érdekes, hogy fáj, hogy fel kell tépni a sebet, vagy már te magad is unod. Addig kell gyötrődnöd és álmatlanul forgolódnod, akár napokon keresztül, amíg tisztán nem látsz. Rájössz a hibákra, amiket te vagy ő, esetleg közösen vétettetek.
A tisztánlátás utáni feladatod, hogy próbálj a jelenben élni,a múlt szép és rossz élményein nem merengeni. Rakd el és ne felejtsd el őket, tanulj belőlük, és ezt a tudásodat vedd elő, ha kell. A múltat lezárni nehéz, hiszen emlékeinket apró dolgok megidézik: egy illat, egy szappan, egy üres polc, egy hely, akár egy étel. Azonban azt kell mondanom, van ennél is nehezebb, a jövőn nem rágódni. Elhinned azt, hogy a sorsodat járod, mindennek oka van, és még valamit tanulnod kell az életben... A jelenben kell tudnod élni.Új életritmust kialakítani, programokat beiktatni, többet foglalkozni önmagaddal, kívül, belül. Ha harmóniába kerülsz önmagaddal, akkor az egész körülötted lévő világ is megérzi a nyugalmat, a kiegyensúlyozottságot, és átveszi azt. Könnyű ezt mondani, ugye? Az eltökéltség, és az, hogy ezt felismered az már az első lépés. Második lépés: legyen hited! Hidd, hogy képes vagy megcsinálni és légy türelmes önmagaddal. Harmadik: önismeret! Tudd az erősségeidet, a hibáidat. Ismerd fel mi vezettet ide, ebbe az élethelyzetbe, próbáld kitalálni az okokat. Mindennek oka van, ne felejtsd! Negyedik és egyben utolsó: tegyél meg mindent, hogy a diszharmóniából a harmóniába kerülj. Ha a harmadik lépést jól csináltad, tudod mit kell tenned, hogy a célodat( életcélodat) elérd, ismered mi okozta benne a diszharmóniát.
Vannak dolgok, amiken sok-sok tudatos lépéssel te magad is változtathatsz, van olyan, amit elég agyban eldönteni, és van, amikor kell külső segítség. Családtag, barát, egy idegen, kineziológus, pszichológus, lélekgyógyász. Neked kell tudnod,hogy ki vagy mi segíthet. A saját magával harmóniában élő egyén másokkal is megtalálja az egységet,ha minden a helyén van az életcélod felé haladsz. Erő és türelem!!!

Miért is jött létre ez a blog?

Sokat megértem már, tényleg néha azt hiszem többet, mint, ami egészséges lenne, de ezzel sokan vagyunk így. Valahogy mégis megpróbáltam mindezt tudatosan csinálni, megérteni és átvészelni. Hiszem és tudom, hogy mindennek oka van, és nem üres mondat ez. Ha úgy éreztem, hogy valamit elrontottam, mert számomra  negatív következményei lettek, akkor is próbáltam felkutatni a miérteket, és megismerni a tapasztalatokat, hogy mit tanultam belőle. Ez a legfontosabb! Hátha segítek másoknak az írásaimmal, és hátha ti is segítetek nekem...